HAKKIMIZDA

Şair Gazetesi kimdir?

          Şair Gazetesi, Covid-19 salgının yayılmaya başladığı dönemlerde Edebiyat-Kültür-Sanat alanlarına dair büyüyen ilgisizliği farkeden bir öğretmenin 19 Mayıs 2020 tarihinde verdiği bir kararla edebiyatı kendi payına düşecek şekilde gündemde tutmak için ortaya koyduğu bir çaba idi. Bu tam olarak sosyal medyada instagram aracılığıyla başlayan bir yolculuk oldu. Verilen emeklerle  giderek büyüyen Şair Gazetesi  bireysellikten çıkarak artık edebiyata gönül verenlerle büyüyen bir aile olmaya başladı. Ailesinden aldığı güçle de alanını genişletip 15 Ocak  2021 tarihinde www.sairgazetesi.com adresiyle web camiasına merhaba demiş oldu.

Şair Gazetesi’nin vizyonu nelerdir?

Malesef edebiyata olan ilginin azalması sadece okumamaktan geçmemekle beraber kalemini gün yüzüne çıkaracak çizikleri atamayan gençlerimize gerekli desteğin verilmemesinden de kaynaklanmaktadır. Günümüzde giderek her eylemin altında ticari amaç yatmaktadır. Bu yüzden olsa gerek yayın evleri çoğu zaman kitap baskılarını maddi amaç güderek yayınladıkları için de çoğu yazara özellikle şairlere bu konuda set çekmektedirler. Bu yüzdendir ki Şair Gazetesi olarak kalemi keskin şair ve yazarlarımızın eserlerini bu sayfada okuyucuyla buluşturmaları için fırsat verip,bir nebze de olsa kendilerini tanıtabilmeleridir.

Şair Gazetesi,ilerleyen aşamalarda ne gibi planlar yapmaktadır?

Zamanla hedeflerini büyütmek için azimle çalışan ailemiz genişledikte ve hak ettiği yere geldikçe bizler adımlarımızı daha ileriye atmak için sizlerleyiz. Bundan sonra ne gibi planlarımız var?

-Sesinize gerçekten ses olabilmek için kendimize ait bir web radyosuyla edebiyatın sesini duyurmak,
-Şair Gazetesi’ni yazılı kaynak olarak yayınlamak.

Bundan sonrası için üç nokta koyalım. Malum ne de olsa yeni başladık. Yeniliklere açık kadromuz ile artık buradayız.

Her ne kadar sloganımız ”Şiir Aşkı’na” olsa da biz bir yandan da EDEBİYAT AŞKI için buradayız.

Saygılar,sevgiler…